| |
| Planet 51 |
| Trailer: |
 |
|
|
|
| |
Dag |
Sal |
 |
Klikk på klokkeslett for billettkjøp |
 |
|
 |
|
|
|
|
|
Filmfakta:
Premiere:
22.01.2010
Original tittel: Planet 51
Genre: Animasjon / Komedie
Regi: Jorge Blanco, Javier Abad (co-director), Marcos Martínez (co-director)
Språk: Norske stemmer
Nasjonalitet: England / Spania
Lengde: 1 t. 30 min.
Aldersgrense: 7 år
Egnethet: Familie
Begrunnelse: Voldsomme scener og effekter kan virke skremmende på de aller yngste. Filmen får derfor 7-årsgrense.
|
|
| |
Visninger i dag (04.09):
(Klikk på klokkeslett for billettkjøp) |
|
|
| Ingen forestillinger denne dagen |
|
|
Anmeldelser:
|
 |
|
 |
Seksten år gamle LEM bor på Planet 51, i et hyggelig og rolig nabolag som minner om USA på 1950-tallet. Livets hans er lykkelig, trygt og forutsigbart. Helt til det uforutsigbare skjer!
Helt ut av luften, og millioner av mil hjemmefra, kommer astronauten Kaptein Charles "CHUCK" Bakers romskip styrtende og kræsjer midt i familiens grillmiddag! Helt uten tanke om hva som skjer rundt han, er CHUCK opptatt av å oppleve sitt store øyeblikk; han planter flagget triumferende før han forskrekket oppdager at han ikke er alene. Da han snur seg ser han grønnhudete innbyggere som stirrer på han med et forvirret blikk. Han flykter i panikk, men det er ikke bare han som er skremt. Planetens innbyggere er like forskrekket over "romvesenet" som det han er.
Han gjemmer seg i planetariumet hvor LEM jobber, og selv om deres første møte er fylt med katastrofer som skjer når et romvesen møter et annet romvesen, blir de etter hvert gode venner. LEM lover å hjelpe CHUCK med å komme seg tilbake til romskipet før det returnerer til jorden uten han. Men for å klare det må de unngå og lure den paranoide hæren på Planet 51 som er fast bestemt på å fange CHUCK. LEM, vennene hans, et ivrig, men pålitelig kjøretøy kalt ROVER og et par ikke så smarte PLANET 51 soldater, prøver alt for å få Chuck tilbake til hans romskip i tide. Men vil de klare det?
Kjøp billetter eller se visninger for denne filmen
|
|
|
|
|
|
Salt
Evelyn A. Salt (Angelina Jolie) er en CIA offiser som identifiseres av en avhopper som en sovende russisk agen
...
|
|
|
 |
|
Maos siste danser
For å lære seg å fly må man først være fri. Fra regissøren av Oscar-vinneren Driving Miss Daisy kommer en insp
...
|
|
|
 |
|
The Good, the Bad, the Weird
Filmens handling finner sted i ødemarken i Manchuria på 1930-tallet, hvor lovløshet hersker og etniske grupper
...
|
|
|
 |
|
| Programsjefens anbefaling |
|
|
På vei
"Bosniske Zbanic spillefilmdebuterte med den usedvanlig gode Grbavica i 2006, og følger her opp med e
...
|
|
|
 |
|
|
| |
Torsdag 9. september kl. 12.00
|
|
|
|
Salt
Evelyn A. Salt (Angelina Jolie) er en CIA offiser som identifiseres av en avhopper som en sovende russisk agen
...
|
|
|
 |
|
|
|